Każdego roku w styczniu pojawia się problem z choinkami. Świąteczne drzewka po świętach stają się bezużyteczne, nie zdobią już mieszkań a wręcz nawet przeszkadzają lokatorom.
Powstanie wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu. To ważna data dla mieszkańców naszego regionu. Także w Dzierżnicy w rocznicę wybuchu powstania tradycją jest…
Zakład Usług Komunalnych potrzebuje ogromną ilość pieniędzy na przeprowadzenie zaplanowanych inwestycji. Już wkrótce podpiszę umowę na udzielenie pożyczki.
Przed szkołami w Dominowie i Murzynowie Kościelne stanęły dwa stalowe serca na nakrętki. Są to już kolejne miejsca na terenie powiatu, gdzie można pozbyć się…
Historyczne zabudowania w centrum Dominowa stały się scenerią filmu, który przypomni jedną z najkrwawszych bitew stoczonych w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r.
W tym roku miała się odbyć 10. edycja Dziadów w rezerwacie archeologicznym w Gieczu. Ze względu na sytuację epidemiczną został opublikowany film z nagranym przedstawieniem.
Osoby podejmujące decyzje administracyjne w gminie musiały złożyć, jak co roku, oświadczenia majątkowe. Sprawdzamy ilość zarobków oraz poziom oszczędności i długów na koniec 2019 r.
Urząd Gminy w Dominowie poinformował o zakończeniu inwestycji w miejscowej szkole podstawowej. Była ona możliwa dzięki dofinansowaniu z wojewódzkiej instytucji.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień