Wąskotorówka: Remontują własnymi siłami Fot. Średzka Kolej Powiatowa

Wąskotorówka: Remontują własnymi siłami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W najbliższy weekend na tory wyjadą świąteczne pociągi Średzkiej Kolei Powiatowej z okazji Mikołajek. Pasjonaci kolei zajmują się również bieżącymi naprawami.

Ostatnie prace kolejarzy koncentrują się przede wszystkim wokół rewizji tendra parowozu Px48-1920, czyli wagonu dołączonego do parowozu celem przewozu węgla.

– Jest to zaawansowana naprawa. Tender został rozłożony na części pierwsze, a aktualnie przechodzi malowanie – informuje Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy Średzkiej Kolei Powiatowej.

Aktywnie, także w nocy, prowadzone są prace związane z regeneracją podwozia jeżdżącego parowozu Px48-1756. Wszystko po to, aby parowóz wyjechał w pełni sprawności w najbliższy weekend na pociągi mikołajkowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

– Prowadzimy też prace związane z naprawą torowiska na stacji "Środa Wąskotorowa", gdzie tor został uszkodzony przez manewrujący samochód. Sprawa została zgłoszona na policję. Oprócz tego w ostatnim czasie przeprowadzono remont pomieszczeń socjalnych w parowozowni Środa Miasto – dodaje Krzysztof Kubiak ze Średzkiej Kolei Powiatowej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Przerwy w dostawie energii elektrycznej
Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.