Wydrukuj tę stronę
Strach źródłem władzy Fot. KorwinTV

Strach źródłem władzy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na początku lutego Wojciech Ziętkowski był gościem stacji KorwinTV. Prezes Regionu Wielkopolska Partii Korwin opowiadał w nim m.in. o polityce rządu, pandemii, zamykaniu gospodarki, służbie zdrowia oraz demografii w Polsce.

Były burmistrz Środy nie szczędził gorzkich słów pod adresem rządzących. - Wojna polsko-polska, którą ktoś rozgrywa, nikomu nie służy – podkreślał Wojciech Ziętkowski. Wskazywał na brak legalności obostrzeń, ogromne szkody dla gospodarki w dłuższym terminie oraz coraz większy dług Państwa i nowe podatki. Zaznaczał brak korelacji pomiędzy zamykaniem gospodarki, a skalą zakażeń oraz poziomem umieralności.

- Konfederacja zbiera podpisy pod ustawą Otwieramy, która ma zachęcić Rząd do tego, żeby zatrzymano tę szkodliwą politykę gospodarczą – postulował na antenie Stacji. Mówił między innymi o bezprecedensowym niszczeniu służby zdrowia. – Dzisiaj mamy kataklizm. My, jako gmina Środa Wielkopolska, szczyciliśmy się tym, że mieliśmy wspaniale przygotowaną szkołę rodzenia, przy świetnie zorganizowanym oddziale położniczo- ginekologicznym, oddziale neonatologii. To w tej chwili upada w gruz - przekonywał Wojciech Ziętkowski.

Wspominał także o kolejnym problemie w skali kraju, jakim jest spadający przyrost naturalny. Wskazywał przy tym Środę, jako miasto, które opiera się temu negatywnemu trendowi - Środa Wielkopolska jest miastem, w którym przez 15 lat rodziło się około 30% więcej dzieci niż umierało osób – wskazywał były burmistrz Środy. Zwracał uwagę na źródła pomocy państwa, jako pochodzące z podatków oraz zadłużania się. - Nowe podatki, takie jak podatek cukrowy, zniesienie ulgi abolicyjnej, które mają źródła dochodów za granicą czy podatek od spółek komandytowych – wymieniał Prezes. Wskazywał także na ogromny problem, jakim jest izolacja ludzi, w tym szczególnie osób starszych. - Zamykanie ludzi w domach powoduje rozbicie wspólnoty społecznej – przekonywał. Wywiad dostępny jest na stronie Korwin24.pl oraz w serwisie YouTube. Link do nagrania znajduje się tutaj