W ubiegłym roku nowomiejska biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wydanie książki o historii kościoła pw. Św. Trójcy. Ze względu…
Od dziś, tj. od piątku 22 stycznia wznowione zostały kursy na przeprawie promowej w Dębnie.
Jeszcze w tym roku zniknie zniszczony skatepark usytuowany na tyłach Zespołu Szkół w Nowym Mieście.
Tragedia, która wydarzyła się ponad 51 lat temu nie dawała spokoju Łukaszowi Pawełczykowi. 13 września 1969 roku w Nowym Mieście z mostu runął autobus. Na…
Służby ratunkowe otrzymały w poniedziałek zgłoszenie o bombie ekologicznej, którą nieznany sprawca porzucił w Elżbietowie, w gminie Nowe Miasto nad Wartą.
Zakończyła się przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki wykonaniu tej inwestycji poprawiła się nawierzchnia na gminnych drogach w kilku miejscowościach.
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych trafi do gminy Nowe Miasto. Pozyskane fundusze pozwolą w przyszłym roku na gruntowną modernizację dwóch gminnych szkół podstawowych.
Osoby podejmujące decyzje administracyjne w gminie musiały złożyć, jak co roku, oświadczenia majątkowe. Sprawdzamy ilość zarobków oraz poziom oszczędności i długów na koniec 2019 r.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Które drogi wymagają naprawy?
Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach?
A jednak są zwolnieni z opłat
Chcą obniżyć wynagrodzenie Staroście
Nie bądź obojętny! Reaguj!