Nowe Miasto: Policjanci zapobiegli próbie samobójczej

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Funkcjonariusze z Posterunku w Nowym Mieście nad Wartą otrzymali informację o próbie samobójczej. Zareagowali natychmiast, pojawiając się krótko po zgłoszeniu na miejscu zdarzenia. Dzięki ich szybkiej pomocy kobietę uratowano.

Oficer dyżurny średzkiej jednostki policji w piątek 13 września odebrał zgłoszenie rodziny z prośbą o pomoc. W jednej z miejscowości w gminie Nowe Miasto kobieta chciała targnąć się na swoje życie. Na miejsce skierowano dwóch policjantów z nowomiejskiego posterunku.

Bardzo się spieszyliśmy – wspomina dzielnicowy sierż. sztab. Krzysztof Wojtaszak. Znałem te osobę, widziałem że sprawa jest bardzo poważna. Użyliśmy sygnałów i w kilka minut byliśmy na miejscu – mówi interweniujący policjant. Funkcjonariusze pobiegli do domu, z którego było słychać krzyki. Gdy dostaliśmy się do środka, zobaczyłem, że kobieta jest cała we krwi, w ręce trzyma nóż i kaleczy się – relacjonuje st. sierż. Krzysztof Wiśniewski.

Próby rozmowy i uspokojenia desperatki spełzły na niczym. Ostatecznie policjanci obezwładnili kobietę siłą i odebrali jej nóż. Później założyli opatrunek na ranę, by powstrzymać krwawienie następnie wezwali pomoc medyczną. Kobieta w asyście policjantów została przewieziona do szpitala, gdzie udzielona została jej dalsza specjalistyczna pomoc. To była trudna interwencja, sporo nerwów, dużo płaczu, krzyku i krwi, ale co najważniejsze udało się. Zdążyliśmy z pomocą – mówią obaj policjanci.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Zimna majowa noc i poranek
Koronawirus: Stan na dzień 7 maja
To już trzeci w tym roku wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Koronawirus: Stan na dzień 6 maja
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?