Klęka: Kto odnowi park po nawałnicy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cztery oferty trafiły do nowomiejskiego urzędu w przetargu na rewaloryzację zabytkowego parku w Klęce. Wiele wskazuje na to, że uda się wybrać wykonawcę tego zadania.

Przypomnijmy, że park wymaga gruntownego odnowienia po nawałnicy, która przeszła przez Wielkopolskę w sierpniu 2017 r. Pod koniec lipca nowomiejscy urzędnicy podpisali umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie usuwania zniszczeń w parku. Do gminy trafi niemal pół miliona złotych, a dokładnie 477 889 zł.

W ramach rewaloryzacji parku w Klęce zostanie przeprowadzone: usunięcie roślin, oczyszczenie i uporządkowanie terenu, pielęgnacja roślin, zabiegi pielęgnacyjne w drzewostanie, zakup i nasadzenie drzew, krzewów oraz bylin, renowacja parkowych alei gruntowych, odtworzenie i renowacja alei gruntowych i renowacja zniszczonych trawników. W połowie września został ogłoszony przetarg na wykonanie wszystkich niezbędnych prac. Wstępny kosztorys inwestycyjny wyniósł 750 tys. zł.

Wszystkie cztery oferty złożone w postępowaniu przetargowym zmieściły się w tej kwoty. Najbardziej korzystna propozycja należy do firmy P.H.U. Abies Szymon Grodzki z Murowanej Gośliny (344 546,13 zł). Kolejne oferty złożyły: Gardenia Tomasz Hernacki z Gniezna (566 194,69 zł), Plantim Łukasz Penc z Murowanej Gośliny (644 607,09 zł) i Zakład Kształtowania Zieleni Gardens Grzegorz Sobolewski z Owińsk (673 266,52 zł). Oferty są obecnie weryfikowane przez nowomiejskich urzędników. Nie ma jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia przetargu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Zimna majowa noc i poranek
Koronawirus: Stan na dzień 7 maja
To już trzeci w tym roku wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Koronawirus: Stan na dzień 6 maja
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?