Nowe Miasto: Ostrzegali przed narkotykami i dopalaczami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policyjny profilaktyk spotkał się z młodzieżą w Nowym Mieście. Zajęcia zorganizowano w ramach kampanii MSWiA pod hasłem "Narkotyki i dopalacze zabijają".

W czwartek 3 października na terenie szkoły w Nowym Mieście odbyło się spotkanie zainicjowane przez policyjnego profilaktyka. Podczas edukacyjnych zajęć rozmawiano o ogromnym zagrożeniu, jakie niosą za sobą środki odurzające. Całość przygotowanej prelekcji rozpoczęła się prezentacją krótkiego, ale bardzo wymownego spotu filmowego nawiązującego treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego, czyli „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Spot zrobił na młodzieży spore wrażenie. W odpowiedzi na prośby nastolatków odtworzono go dwukrotnie. Grupa słuchaczy z klas VI i VII z zaciekawieniem wsłuchała się w słowa policjantki, która opowiedziała o skutkach zażywania substancji psychoaktywnych. Apelowała, aby reagować i stanowczo odmawiać, gdy ktoś proponuje narkotyki, dopalacze lub inne środki odurzające. Nigdy nie wiemy, jak organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Zimna majowa noc i poranek
Koronawirus: Stan na dzień 7 maja
To już trzeci w tym roku wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Koronawirus: Stan na dzień 6 maja
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?