Nowe Miasto: Głośno czytali na scenie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie klas drugich i trzech szkół podstawowych wzięli udział w gminnym konkursie „Mistrz pięknego czytania”.

Konkurs poprzedziły warsztaty emisji głosu prowadzone przez poznańskiego aktora, Piotra Witonia. Warsztaty miały na celu edukację w zakresie wymowy, intonacji, dykcji i modulacji głosem i były warunkiem uczestnictwa w konkursie.
Była to już druga edycja tego konkursu. W konkursie wzięło udział 17 uczniów, których zadaniem było piękne przeczytanie fragmentu wybranego tekstu. Drugim etapem było losowanie i odczytywanie wylosowanego wiersza. Czytający byli oceniani przez komisję konkursową w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas drugich wygrała Maria Janiszewska. Druga była Weronika Panek, a na trzecim miejscu uplasowała się Maja Heleniak. Wyróżnienie otrzymała Julia Wojtaszyk. Z kolei w kategorii klas trzecich na pierwszym miejscu uplasował się Adam Forszt. Drugą lokatę uzyskał Wiktor Leger, a trzecia była Wiktoria Heleniak. W tej grupie przyznano też wyróżnienie dla Wojciecha Piaseckiego.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Zimna majowa noc i poranek
Koronawirus: Stan na dzień 7 maja
To już trzeci w tym roku wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Koronawirus: Stan na dzień 6 maja
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?