W Marszu Niepodległości wzięły też udział zuchu z gromady "Nadwarciańskie Boćki" W Marszu Niepodległości wzięły też udział zuchu z gromady "Nadwarciańskie Boćki" Fot. Nowomiejscy harcerze

Nowe Miasto: Przeszedł Marsz Niepodległości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy gminy przez dwa dni świętowali 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczyste świętowanie rozpoczęło się w niedzielę 10 listopada. Wtedy to przyszedł czas na Marsz Niepodległości, który o 16.00 wyruszył sprzed siedziby Gminnego Ośrodka Kultury.

Uczestnicy przemaszerowali na Plac 700-lecia, gdzie nastąpiło oddanie hołdu poległym za Ojczyznę. Później zorganizowano drugie Nowomiejskie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich.

Z kolei dzień później, w poniedziałek 11 listopada, uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej z udziałem chóru Domino Cantemus. Początek eucharystii nastąpił o godz. 11:00. Później uczestnicy przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam po przemówieniu wójta przyszedł czas na koncert zespołu Castle Brass.

Uroczystościom towarzyszyła też wystawa malarstwa Teresy Bróździńskiej pt. „Bliskie–(nie)zna-ne”. Wernisaż ekspozycji rozpoczął się kilkanaście minut po koncercie. Wszyscy uczestnicy poniedziałkowej uroczystości otrzymali biało-czerwone chorągiewki.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 7 maja
To już trzeci w tym roku wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Koronawirus: Stan na dzień 6 maja
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?
Koronawirus: Stan na dzień 5 maja