Nowe Miasto: Jest kasa na budowę Szkolnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przebudowa jednej z ważniejszych nowomiejskich ulic dojdzie do skutku. Stanie się to możliwe dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Przypomnijmy, że włodarze w tym roku złożyli wniosek o uzyskanie dotacji na remont ulicy Szkolnej w Nowym Mieście. Pierwsza decyzja wojewody wielkopolskiego nie była korzystna, bo wspomniany wniosek znalazł się na 13. miejscu na liście rezerwowej. Pojawiła się jednak szansa, aby po zmianach to zadanie zostało przesunięte na listę podstawową i uzyskało dotację. I tak właśnie się stało.

Projekt przewiduje przebudowę ulicy na całej długości, łącznie z przebudową chodników. Ponadto istniejące przejście w pobliżu szkoły zostanie zastąpione wyniesionym przejściem dla pieszych. Będą też dwa dodatkowe przejścia. Jedno przy skrzyżowaniu z ul. Strzelecką, a drugie przy skrzyżowaniu z ulicami Zielony Rynek i Bednarską. Szacowany koszt inwestycji to 500 tys. zł. Rządowa dotacja pozwoli na sfinansowanie 60 % kosztów tego zadania. Może to być kwota 300 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Zimna majowa noc i poranek
Koronawirus: Stan na dzień 7 maja
To już trzeci w tym roku wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Koronawirus: Stan na dzień 6 maja
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?