Fotografia poglądowa Fotografia poglądowa Fot. stareautobusy/FB

Nowe Miasto: W poszukiwaniu prawdy o wypadku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Może jest ktoś, kto pomoże w odkryciu prawdy? Czy w Nowym Mieście, bądź okolicy, mieszkają jeszcze osoby pamiętające wydarzenia sprzed 51 lat?

Poszukiwani są świadkowie wypadku, do jakiego doszło w Nowym Mieście nad Wartą 13 września 1969 roku. Autobus marki SAN runął wówczas z mostu wprost na nabrzeże Warty. W katastrofie zginęło 11 osób, a 23 zostały ranne.

O sprawie pisaliśmy w ostatnim wydaniu naszej gazety. Informowaliśmy wówczas, że w wyniku wypadku śmierć poniosło 10 osób. Dane te zostały zmienione, gdyż nadal napływają informacje o tym zdarzeniu i ciągle jest wiele niejasności.

Rodzące się wokół wypadku wątpliwości nie dawały spokoju Łukaszowi Pawełczykowi, wnukowi jednej z ofiar, który sam zaczął poszukiwać jakichkolwiek informacji na ten temat.

Sprawą zajął się i ją nagłośnił pracownik poznańskiego IPN, Tomasz Cieślak, prywatnie prowadzący portal historiajarocina.pl
Jesteśmy w stałym kontakcie z tymi panami, jednocześnie pomagając odkryć prawdę dotyczącą wydarzeń z 1969 roku. Do dzisiaj bowiem nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. W milicyjnych aktach z tamtego okresu brak jest jakichkolwiek danych wyjaśniających tę kwestię.

Jeśli nasi Czytelnicy posiadają informacje mogące się przyczynić do poznania przebiegu wydarzeń z 13 września 1969 roku, proszeni są o kontakt z redakcją.

Rozmawialiśmy z osobą, która tego dnia była na miejscu wypadku. Jesteście ciekawi, co ustaliliśmy? Zapraszamy do lektury najbliższego wydania Głosu Powiatu Średzkiego.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?