Szypłów: Marzenia się spełniają Fot. OSP Szypłów/zrzutka.pl

Szypłów: Marzenia się spełniają

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z końcem czerwca zakończyła się na portalu zrutka.pl zbiórka funduszy na zakup systemu selektywnego powiadamiania. Informowaliśmy o tej inicjatywie OSP Szypłów. Udało się uzbierać 3220 zł. Marzenia strażaków znacznie wybiegały poza możliwości finansowe jednostki.

- Jeśli uda nam się uzbierać więcej pieniędzy przeznaczymy je na wymianę naszej bramy. Jest to nam bardzo potrzebne ponieważ nasza obecna brama jest w bardzo słabym stanie i boimy się o bezpieczeństwo naszego sprzętu – czytaliśmy w opisie zrzutki.

Teraz sytuacja uległa znacznemu polepszeniu. Dzięki pozyskanym funduszom strażacy doczekają się remontu remizy, a o profesjonalny przegląd techniczny wozu sami się postarali. Mercedes z 1986 roku ma okazję odwiedzić autoryzowany serwis samochodów tej marki. Voucher na bezpłatne sprawdzenie stanu technicznego, smarowanie i wymianę oleju w silniku, skrzyni biegów i osiach był nagrodą za udział w Ogólnopolskim Zlocie Czerwonych Samochodów w Poznaniu.

Rozpoczął się remont remizy, który jest możliwy dzięki wsparciu Komendy Powiatowej PSP w Środzie oraz Gminy Nowe Miasto. OSP otrzymało 22 520 zł w ramach dotacji MSWiA, a Nowe Miasto dołożyło do inwestycji kwotę w wysokości 10 procent tej dotacji. Oznacza to, że łącznie na remont remizy przeznaczono sumę 24 772 zł. W tej cenie wykonany zostanie remont pomieszczenia garażowego wraz zapleczem socjalnym. Strażacy doczekają się wymiany bramy wraz z przebudową nadproża, wymienione zostaną także kraty w oknach. Remont to również wymiana instalacji elektrycznej, przewodów wentylacyjnych, gipsowanie i malowanie. Naprawiona zostanie posadzka i elewacja zewnętrzna.

- Starania o środki zewnętrzne na remont rozpoczęły się ponad rok temu, po mojej pierwszej wizycie w siedzibach OSP. Aby móc je pozyskać wymagane było wcześniejsze przekazanie części strażackiej obiektu w użyczenie OSP, co uczyniliśmy. Bardzo się cieszę z pozytywnej decyzji Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. o wsparciu przedsięwzięcia, gdyż stan pomieszczeń był daleki od zadowalającego - mówi Wiesław Schreiber Z-ca Wójta Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

Warto jeszcze nadmienić, że jednostka w Szypłowie powstała w 1949 roku, a czterokołową sikawkę konną, która była tutaj pierwszym narzędziem do gaszenia pożarów można do dziś podziwiać w Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?