Stramnice: Nie będzie wyborów na radnego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rada gminy w Nowym Mieście od niemal roku musi pracować w zmniejszonym składzie. To zmieni się jednak po 6 grudnia. Właśnie wtedy mają się odbyć wybory uzupełniające.

Przypomnijmy, że wybory w okręgu obejmujący Stramnice i Wolicę Pustą są konieczne po rezygnacji Wiesławy Miśkiewicz. Pierwotnie miały się one odbyć 29 marca. O stanowisko w radzie miały ubiegać się dwie kandydatki: Milena Kot z Wolicy Pustej i Aneta Suś ze Stramnic. Obie złożyły jednak pisemne rezygnacje. Stało się tak ze względu na coraz bardziej niepewną sytuację epidemiczną w kraju.

Drugi termin wyborów został zaplanowany na 6 grudnia. Tym razem chęć wystawienia kandydata zgłosiły trzy komitety: Stramnice 2020, Samorządni 2020 i Zjednoczeni 2020. Doszło do zgłoszenia tylko jednego kandydata i nie będzie konieczności przeprowadzenia głosowania. Kandydatką komitetu Stramnice 2020 prawdopodobnie będzie znów Aneta Suś. Dodajmy, że pozostałe dwa pozostałe komitety zarejestrowane są w powiecie słupeckim.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?