Wydrukuj tę stronę

Stramnice: Nie będzie wyborów na radnego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rada gminy w Nowym Mieście od niemal roku musi pracować w zmniejszonym składzie. To zmieni się jednak po 6 grudnia. Właśnie wtedy mają się odbyć wybory uzupełniające.

Przypomnijmy, że wybory w okręgu obejmujący Stramnice i Wolicę Pustą są konieczne po rezygnacji Wiesławy Miśkiewicz. Pierwotnie miały się one odbyć 29 marca. O stanowisko w radzie miały ubiegać się dwie kandydatki: Milena Kot z Wolicy Pustej i Aneta Suś ze Stramnic. Obie złożyły jednak pisemne rezygnacje. Stało się tak ze względu na coraz bardziej niepewną sytuację epidemiczną w kraju.

Drugi termin wyborów został zaplanowany na 6 grudnia. Tym razem chęć wystawienia kandydata zgłosiły trzy komitety: Stramnice 2020, Samorządni 2020 i Zjednoczeni 2020. Doszło do zgłoszenia tylko jednego kandydata i nie będzie konieczności przeprowadzenia głosowania. Kandydatką komitetu Stramnice 2020 prawdopodobnie będzie znów Aneta Suś. Dodajmy, że pozostałe dwa pozostałe komitety zarejestrowane są w powiecie słupeckim.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.