Bank Pekao

Nowe Miasto: Otrzymali miliony na rozbudowę szkół

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych trafi do gminy Nowe Miasto. Pozyskane fundusze pozwolą w przyszłym roku na gruntowną modernizację dwóch gminnych szkół podstawowych.

W związku ze złożonymi we wrześniu wnioskami Urząd Gminy w Nowym Mieście otrzymał propozycję dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę istniejącej szkoły podstawowej w Boguszynie w kwocie 2 mln zł i rozbudowę szkoły podstawowej w Kolniczkach (1 mln zł). Dofinansowania nie uzyskał jednak trzeci wniosek urzędników, tym razem o przyznanie środków na rozbudowę obiektu urzędu gminy w Nowym Mieście.

Gmina planuje do realizacji inwestycję polegającą na rozbudowie istniejącej szkoły podstawowej w Boguszynie. Nowo utworzona część szkoły obejmuje cztery sale dla dzieci przedszkolnych, dwie sale dla dzieci szkolnych, szatnie i jadalnie dla przedszkolaków, łazienki, gabinet pielęgniarski, sale rewalidacyjne i inne pomieszczenia przeznaczone dla pracowników szkoły. Ponadto projekt zakłada urządzenie terenów zieleni wokół nowopowstałego budynku, a także plac zabaw dla przedszkolaków.

Urzędnicy planują też rozbudować szkoły podstawową w Kolniczkach. Z uwagi na reformę oświaty, ponownie wprowadzającą 8-klasowy system nauczania w szkole podstawowej, zaistniała konieczność dobudowania dodatkowych sal lekcyjnych. Ponadto dobudowanie dodatkowych klas pozwoli na wydzielenie odrębnej stołówki w dotychczasowej części szkoły (obecnie rolę stołówki pełni klasa lekcyjna). W nowo wybudowanej części szkoły znajdzie się również sala z przeznaczeniem na zajęcia rewalidacyjne i biblioteka.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!
Oddając krew otrzymasz dwa dni wolnego
Kupując bajkę wspierasz budowę kaplicy