Bank Pekao

Nowe Miasto: Wyremontowali gminne drogi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończyła się przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki wykonaniu tej inwestycji poprawiła się nawierzchnia na gminnych drogach w kilku miejscowościach.

W skład tego zadania wchodziła: przebudowa drogi w Chwalęcinie o długości 261 m (50 422,45 zł), przebudowa ul. Krańcowej w Boguszynie i Boguszynku o długości 708 m (111 738,29 zł) i innej drogi gminnej w tych miejscowościach o długości 412 m (69 566,68 zł) i przebudowa drogi w miejscowości Teresa o długości 195 m (83 394,10 zł). Przy pierwszych trzech drogach wykonano tzw. podbudowę, czyli nawierzchnię z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie. Z kolei w miejscowości Teresa doszło też do wylania nawierzchni z betonu asfaltowego.

Na budowę wskazanych czterech odcinków dróg Gmina Nowe Miasto pozyskała dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Dodajmy, że koszt całkowity zadania wyniósł 315 121,52 zł. Wykonawcą dróg była Firma Robót Drogowych Krzysztofa Kukulskiego z Kijewa. Firma daje 5-letnią gwarancję na użytkowanie odnowionych odcinków.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!
Oddając krew otrzymasz dwa dni wolnego
Kupując bajkę wspierasz budowę kaplicy