Przegląd teatrów dziecięcych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 2002 roku organizowany jest największy Przegląd Teatrów Dziecięcych. Wyjątkiem jest rok ubiegły, kiedy to ze względu na pandemię konkurs się nie odbył. W tym roku przybierze on inną formę. Transmisja będzie dostępna w Internecie.

Organizatorami przeglądu są Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście pod przewodnictwem dyrektora Macieja Kuderczaka oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach prowadzona przez Artura Pachalę.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie całkowicie online ze względu na trwającą pandemię. Przegląd będzie mieć charakter prezentacji a nie konkursu, aby zachęcić dzieci do czytelnictwa i aktywności teatralnych. Podczas występów wybrani zostaną najlepsi aktorzy przeglądu. Nagrody przewidziane są dla wszystkich uczestników. Zostały już przygotowane i czekają na wręczenie.

Spektakle prezentowane przez uczniów mogą być o dowolnej tematyce natomiast mają nawiązywać do hasła „Aktywne przedszkole/szkoła - aktywny przedszkolak/uczeń”. Choć przegląd organizowany jest dla przedszkoli i klas I-III, w tej edycji mogą brać udział także uczniowie z klas IV. To taka rekompensata, ponieważ pomimo wielu prób i przygotowań w poprzednim roku, nie mogli wziąć udziału w przeglądzie przez pandemię COVID-19.

Nagrane na nośnikach występy zostaną przekazane organizatorom, a transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na dwóch portalach. Pierwszym z nich jest strona internetowa Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście, a drugim strona Szkoły Podstawowej w Kolniczkach. Jednym z wymogów jest ograniczenie czasowe. Jedno przedstawienie może trwać maksymalnie 25 minut.

Transmisja rozpocznie się 24 marca o godzinie 8:30 i potrwa do 12:30. Do przeglądu przystąpiło siedem grup teatralnych, z Kolniczek, Boguszyna, Klęki, Nowego Miasta, Murzynowa Leśnego oraz Środy.

Nasza gazeta objęła wydarzenie patronatem medialnym i zapraszamy serdecznie do oglądania transmisji z przeglądu.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Zimna majowa noc i poranek
Koronawirus: Stan na dzień 7 maja
To już trzeci w tym roku wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Koronawirus: Stan na dzień 6 maja
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?