Zaniemyśl: Strażacy otrzymali nowy sprzęt

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaniemyślu wzbogaciła się nowy sprzęt. Jego zakup był możliwy dzięki znacznemu dofinansowaniu z dwóch różnych źródeł.

Pierwszą z dotacji strażacy otrzymali z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozwoli to na zakup radiotelefonu Hytera PD 565, dwóch ubrań specjalnych Predator i liny ratowniczej. Łączny koszt zakupu sprzętu wyniósł 8653,90 zł. Dotacja z KSRG wyniosła 6830 zł. Pozostała kwota, czyli 1823,90 zł, była wkładem własnym OSP z pożyczki udzielonej przez Powiatowy Urząd Pracy.

Zakup niezbędnego wyposażenia wsparł też Urząd Gminy w Zaniemyślu. W jego skład weszło: zabezpieczenie na Airbag (kierownica), 6 par wkładów ocieplających do butów, radiotelefon Hytera PD 705, 5 wężów tłocznych W-75-20ŁA, ubranie specjalne Predator, smok ssawny skośny 75/45, prądownica wodno-pianowa Turbomatic 52 i dwa komplety ubrań koszarowych. Dodajmy, że koszt zakupu wspomnianego wyposażenia z gminnego budżetu wyniósł dokładnie 9780,96 zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Które drogi wymagają naprawy?
Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach?
A jednak są zwolnieni z opłat
Chcą obniżyć wynagrodzenie Staroście
Nie bądź obojętny! Reaguj!