Bank Pekao
Nie bądź obojętny! Reaguj! Fot. KPP w Środzie Wlkp.

Nie bądź obojętny! Reaguj!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mróz może zagrażać ludzkiemu życiu. Jedną z grup ludzi najbardziej narażonych na wychłodzenie organizmu są bezdomni. Możliwe, że telefon jednego z mieszkańców przyczynił się do uratowania jednego takiego życia.

Tydzień temu Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie otrzymał zgłoszenie o bezdomnym mężczyźnie, który przebywa na klatce schodowej bloku mieszkalnego przy ul. Lipowej.

Zgłaszający nie miał do mężczyzny pretensji o to, że postanowił on się schować przed mrozem właśnie tutaj, lecz wyrażał obawę, że pobyt bezdomnego może się nie spodobać niektórym mieszkańcom i mogą oni kazać mu opuścić tę klatkę, a to w konsekwencji, przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz, może doprowadzić do wychłodzenia organizmu, co w najgorszym wypadku może skutkować nawet śmiercią.

We wskazane miejsce udał się patrol Policji, który ustalił, że mężczyzna nie ma gdzie spać, w dodatku odczuwa bóle w klatce piersiowej i jest mu słabo. Funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia. Lekarz stwierdził, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji i może być przewożony policyjnymi środkami transportu. Dyżurny Policji skontaktował się z placówką dla osób bezdomnych. Ponieważ okazało się, że posiada ona wolne miejsce, mężczyzna został tam przetransportowany.

Policja apeluje, aby zgłaszać wszystkie przypadki, gdy ludzkie życie może być zagrożone. Warto zwracać szczególną uwagę na bezdomnych i osoby nietrzeźwe. Nie można być obojętnym, jeśli można komuś uratować zdrowie lub życie.
- Pomóż i reaguj jeśli widzisz osobę leżącą. Dzwoń 112 – zwraca się do mieszkańców st. asp. Edyta Kwietniewska z KPP w Środzie.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!
Oddając krew otrzymasz dwa dni wolnego
Kupując bajkę wspierasz budowę kaplicy