Radiowóz to nie taksówka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ubiegły tydzień obfitował w wezwania dzielnicowych i policjantów patrolowych. Powodem były głównie interwencje wynikające z nadużycia alkoholu. Jedno wezwanie było jednak wyjątkowo absurdalne.

Średzcy funkcjonariusze mieli w ostatnim czasie ręce pełne roboty, byli bowiem wzywani do interwencji domowych i publicznych oraz celem przywołania do porządku osób zakłócających porządek. Powodem tylu wezwań był alkohol, a raczej jego nadużywanie.

W okolicy ulicy Poselskiej policjanci interweniowali w sprawie zakłócającej porządek 63 - letniej kobiety, będącej pod wpływem alkoholu. Podobne działania podjęto także wobec trzech mężczyzn będących również w stanie upojenia alkoholowego.

Niektórzy mężowie nie skąpili sobie trunków wysokoprocentowych, czego skutkiem była wysoka liczba interwencji domowych. W jednym przypadku funkcjonariusze stwierdzili długotrwałe stosowanie przemocy domowej wobec żony czego skutkiem było zatrzymanie 48-latka w policyjnym areszcie. Agresor otrzymał od prokuratora zakaz zbliżania się do małżonki, zakaz kontaktowania się oraz nakaz czasowego opuszczenia mieszkania i policyjny dozór.

Do absurdalnej sytuacji doszło w Chociczy, gdzie mężczyzna deklarując chęć odebrania sobie życia wezwał pomoc. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z Nowego Miasta oraz karetkę. Na miejscu okazało się iż 53- latek pod wpływem alkoholu zawołał służby mundurowe celem podwiezienia go na dworzec kolejowy. Mężczyzna został ukarany mandatem za bezpodstawne wezwanie służb, po czym wstał i wrócił do domu.

Monika

Anglistka i genealog-amator. Lubię dobrą książkę, głównie klasykę i fantastykę, języki obce i historię z perspektywy ludzi, nie wydarzeń. Zajmuję się stroną historyczną oraz gminami Nowe Miasto i Krzykosy.

Napisz, pomogę Ci opowiedzieć Twoją historię - m.banaszynska@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 16 maja
Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia