Bartosz Bartkowiak pomoże Polonii w awansie do 2 ligi?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Polonia Środa poinformowała, że tuż przed zamknięciem okienka transferowego udało się pozyskać jeszcze jednego zawodnika do seniorskiego zespołu. Po 7 latach do klubu powraca jeden z wychowanków – Bartosz Bartkowiak. Czy dwudziestolatek przyczyni się wiosną do awansu Polonii ligę wyżej?

Wychowanek średzkiego klubu od sezonu 2014/2015 związany był z Lechem Poznań. W Kolejorzu występował w drużynach juniorskich, a od sezonu 2017/2018 w drugim seniorskim zespole, z którym wywalczył awans do 2 ligi oraz był jego jedną z najbardziej wyróżniających się postaci.

Bartek zadebiutował także w pierwszej drużynie podczas meczu sparingowego z Błękitnymi Stargard. Kolejorz zwyciężył wówczas 2:1, a swoją bramkę w debiucie zanotował Bartkowiak. Średzianin wziął także udział w zagranicznym zgrupowaniu w Belek.

Ostatnie pół roku Bartek spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej Miedzi Legnica, w której zagrał w 9 spotkaniach. Jednak po słabej i nieregularnej grze w rundzie zimowej zaczął poszukiwania nowego klubu.

- Znalazłem się w takim momencie swojej przygody, w której chcę odzyskać regularność gry oraz radość z tego co robię. Ostatnie pół roku spędziłem na wypożyczeniu w Miedzi, mój rozwój indywidualny na pewno poszedł do przodu, ale nie szedł w parze z występami na boisku, więc doszliśmy do porozumienia z klubem, że lepiej będzie, jeśli spróbuję swoich sił gdzie indziej – komentuje swoją sytuację dla „GPŚ” Bartosz Bartkowiak.

Średzianin w ostatnim czasie próbował swoich sił na testach w 1-ligowym GKS-ie Bełchatów i GKS-ie Jastrzębie Zdrój. Jednak w żadnym z nich nie udało się dojść do porozumienia. Takiego problemu za to nie było w Polonii Środa, w której w 2009 roku swoją przygodę z piłką rozpoczynał Bartek.

- Fajnie jest wrócić w miejsce, z którego pochodzisz. Znam tak naprawdę większość chłopaków od najmłodszych lat, więc nie miałem większego problemu z wejściem do szatni. Wiedząc w jakiej sytuacji jest klub ze Środy, w którym jest wielka szansa na historyczny awans do 2 ligi, postanowiłem, że to będzie dla mnie najlepsze rozwiązanie na ten moment. Po skontaktowaniu się z prezesem oraz trenerem szybko doszliśmy do porozumienia, co mnie bardzo ucieszyło. Na ten moment będę reprezentował barwy Polonii do czerwca 2021 roku, z którą wiadomo jaki jest cel. Jako chłopak wychowany w Środzie chciałbym przyczynić się do awansu i po raz drugi go dokonać, bo udało mi się to już 2 lata temu, kiedy z tej samej ligi awansowałem z rezerwami Lecha – wyjaśnia Bartkowiak.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?