Wydrukuj tę stronę

Bartosz Bartkowiak pomoże Polonii w awansie do 2 ligi?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Polonia Środa poinformowała, że tuż przed zamknięciem okienka transferowego udało się pozyskać jeszcze jednego zawodnika do seniorskiego zespołu. Po 7 latach do klubu powraca jeden z wychowanków – Bartosz Bartkowiak. Czy dwudziestolatek przyczyni się wiosną do awansu Polonii ligę wyżej?

Wychowanek średzkiego klubu od sezonu 2014/2015 związany był z Lechem Poznań. W Kolejorzu występował w drużynach juniorskich, a od sezonu 2017/2018 w drugim seniorskim zespole, z którym wywalczył awans do 2 ligi oraz był jego jedną z najbardziej wyróżniających się postaci.

Bartek zadebiutował także w pierwszej drużynie podczas meczu sparingowego z Błękitnymi Stargard. Kolejorz zwyciężył wówczas 2:1, a swoją bramkę w debiucie zanotował Bartkowiak. Średzianin wziął także udział w zagranicznym zgrupowaniu w Belek.

Ostatnie pół roku Bartek spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej Miedzi Legnica, w której zagrał w 9 spotkaniach. Jednak po słabej i nieregularnej grze w rundzie zimowej zaczął poszukiwania nowego klubu.

- Znalazłem się w takim momencie swojej przygody, w której chcę odzyskać regularność gry oraz radość z tego co robię. Ostatnie pół roku spędziłem na wypożyczeniu w Miedzi, mój rozwój indywidualny na pewno poszedł do przodu, ale nie szedł w parze z występami na boisku, więc doszliśmy do porozumienia z klubem, że lepiej będzie, jeśli spróbuję swoich sił gdzie indziej – komentuje swoją sytuację dla „GPŚ” Bartosz Bartkowiak.

Średzianin w ostatnim czasie próbował swoich sił na testach w 1-ligowym GKS-ie Bełchatów i GKS-ie Jastrzębie Zdrój. Jednak w żadnym z nich nie udało się dojść do porozumienia. Takiego problemu za to nie było w Polonii Środa, w której w 2009 roku swoją przygodę z piłką rozpoczynał Bartek.

- Fajnie jest wrócić w miejsce, z którego pochodzisz. Znam tak naprawdę większość chłopaków od najmłodszych lat, więc nie miałem większego problemu z wejściem do szatni. Wiedząc w jakiej sytuacji jest klub ze Środy, w którym jest wielka szansa na historyczny awans do 2 ligi, postanowiłem, że to będzie dla mnie najlepsze rozwiązanie na ten moment. Po skontaktowaniu się z prezesem oraz trenerem szybko doszliśmy do porozumienia, co mnie bardzo ucieszyło. Na ten moment będę reprezentował barwy Polonii do czerwca 2021 roku, z którą wiadomo jaki jest cel. Jako chłopak wychowany w Środzie chciałbym przyczynić się do awansu i po raz drugi go dokonać, bo udało mi się to już 2 lata temu, kiedy z tej samej ligi awansowałem z rezerwami Lecha – wyjaśnia Bartkowiak.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl