Fot. Akademia Żeglarstwa Fot. Akademia Żeglarstwa

Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnim tygodniu marca żeglarze ze średzkiej Akademii Żeglarstwa rozpoczęli sezon na jeziorze Wdzydze podczas pierwszych regat z cyklu Polish Match Tour 2021. Na Kaszuby pojechała 4-osobowa reprezentacja w składzie Bartosz Rominiecki, Oskar Rożek, Stanisław Barczyński oraz Marcin Macioszek.

Jak informuje Akademia Żeglarstwa, regaty, które zaliczane są do rankingu Pucharu Świata zostały poprzedzone szkoleniem i co ważne, same również były elementem szkolenia.

- Od czwartku załoga pod sterami Bartosza Rominieckiego doskonaliła technikę żeglowania na jachcie klasy Skippi 650. W piątek szkolenie rozszerzono o taktykę wyścigów meczowych. Po dwóch dniach słabo-wiatrowych warunków na wodzie przyszedł wietrzny weekend. W sobotnich regatach „PMT Akademy Cup” średzka załoga zajęła 4. miejsce. W niedzielnych regatach „PMT Clinic” niewiele zabrakło aby wywalczyła miejsce na podium. Załoga znów zajęła 4. miejsce – informuje Patryk Różański z Akademii Żeglarstwa w Środzie.

Różański podkreśla, że właściwe otwarcie sezonu, a przy tym wartościowy trening wśród doświadczonych załóg jest solidną rozgrzewką przed zbliżającymi się eliminacjami do 1. Polskiej Ligi Żeglarskiej, w której rywalizują ze sobą kluby żeglarskie z całego kraju.

- W tym roku Akademia powiększyła swój skład o doświadczoną załogę, która aspiruje do Polskiej Ligi Żeglarskiej. Udział w Polish Match Tour 2021 w Borsku był ważnym elementem przygotowawczym do kwietniowych eliminacji do pierwszej ligi najlepszych polskich klubów. Skład czteroosobowej reprezentacji średzkiego klubu stanowią żeglarze z wieloletnim doświadczeniem w różnych klasach jachtów – wyjaśnia komandor Różański.

Szkolenie w Borsku odbyło się przy ośrodku Largo Borsk. Jak wskazuje średzki komandor, zajęcia miały na celu zwiększenie umiejętności w ściganiu się systemem meczowym, gdzie załogi rywalizują ze sobą parami, jeden jacht przeciwko drugiemu.

- Na uczestników czekały w pełni wyposażone jachty klasy Skippi 650, przystań oraz ośrodek wypoczynkowy. Dobrze przygotowana baza regat oraz wysoki stopień szkoleń pozwolił na dopracowanie elementów związanych z prędkością żeglugi oraz elementów taktycznych kluczowych w prestartach, czyli ostatnich 60 sekundach poprzedzających start wyścigu meczowego. Minione regaty były także dobrą okazją do przetestowania nowych strojów otrzymanych od sponsora Szopeneria.pl. Solidny partner jakim jest największy sklep żeglarski w Polsce to duże wsparcie dla załogi oraz średzkiego klubu – kończy Patryk Różański.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Zimna majowa noc i poranek
Koronawirus: Stan na dzień 7 maja
To już trzeci w tym roku wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Koronawirus: Stan na dzień 6 maja
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?